KPSS, 2013, Kasım, Ayı, KPSS 2013 Kasım Ayı
Tarih : 4 Kasım 2013 - 11:03:34
KPSS 2013 Kasım ayı memur alım kadroları. KPSS 2013 Kasım ayında memur hangi kadrodan alınacak? KPSS Kasım ayında kaç memur alınacak? KPSS Kasım Ayı atamaları kadro açıklaması? KPSS Kasım ayı yerleştirmeleri ne zaman? KPSS kamu personeli yerleştirme, kamu

          

KPSS Kasım ayında hangi kadrodan, KPSS Kasım ayında kaç memur alınacak? KPSS Kasım Ayı atamaları kadro açıklaması? KPSS Kasım ayı yerleştirmeleri ne zaman? KPSS kamu personeli yerleştirme, kamu adayları yerleştirme tarihi açıklandı. İşte KPSS yerleştirme tarihi…


KPSS puanlarıyla kamu ataması bekleyen adaylar için yapılacak olan KPSS/2 merkezi yerleştirme tarihi açıklandı. KPSS Kasım ayı yerleştirmeleri ne zaman? KPSS kamu personeli yerleştirme, kamu adayları yerleştirme.

KPSS puanlarıyla kamu ataması bekleyen adaylar için yapılacak olan KPSS/2 merkezi yerleştirme tarihi açıklandı. KPSS Kasım ayı yerleştirmeleri ne zaman? KPSS kamu personeli yerleştirme, kamu adayları yerleştirme.

2014 KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2013/2 KPSS Yerleştirmeleri Ne Zaman?

KPSS Merkezi Yerleştirme 17-18 Kasım tarihleri arasında tercihler alınacak.

KPSS Puanlarıyla kamuya atanmak için sabırsızlıkla bekleyen adaylar merkezi yerleştirmeleri bekliyor. Bu süreçte adayların öğrenim düzeylerinin yükselmesinin 2012 puanlarının geçerliliğini etkilemiyor.

Daha önce iki merkezi alım yapıldı

2012 puanıyla ilk merkezi yerleştirme (2012/2) 2012 Kasım’da gerçekleştirildi ve yerleştirme öncesi 7 bin civarı personel alındı.

İkinci yerleştirme (2013/1) ise Haziran 2013’te yapıldı ve bu alımda (adaylarımızla yerleştirme öncesi paylaştığımız üzere) 18 bin civarı alım yapıldı.

Kurumlar Kadro Talep Etmeye Devam Ediyor

Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yer alan takvime göre, kamu kurumlarının 2013/2 yerleştirmesinde kullanılmak üzere kadro bildirim tarihi 12 Ağustos-4 Ekim olarak yer alıyor. Yani önümüzdeki hafta kadro talepleri sona erecek.

Bu alımda (bazı aksaklıkların oluşmaması durumunda) en az 8 bin civarı alım olacak. Adaylar gibi bizim de isteğimiz daha yüksek bir sayı olsa da maalesef edinebildiğimiz bilgiler bu yöndedir.

Üçüncü Alıma 2 Aydan Az Süre Kaldı

2012 puanıyla yapılacak olan 3. Merkezi yerleştirme (yani 2013/2) 17 -28 Kasım arasında yapılacak.

Her Öğrenim Düzeyi Tercih Yapabilecek

2012/2 alımlarında 2012 puanı olan lise, önlisans(2 yıllık) ve lisans (4 yıllık) mezunu adaylar tercih yapabilecekler. Ancak unutulmamalı ki 2013 KPSS ile elde edilen P3 puanı b grubu nitelikte değildir ve merkezi yerleştirmelerde bu puan ile tercih yapılamaz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile personel alımı yapacak. İşte, alım yapılacak branşlar ve sayıları…

Bakanlık personel alımlarında en fazla kontenjanı çevre mühendislerine ayırdı. KPSS Kasım ayı atamalarında 79, Aralık ayı 4-B sözleşmeli personel alımlarında 48 olmak üzere toplamda 127 tane çevre mühendisi alınacak.

Yaşanılabilir bir çevre ve marka şehirler oluşturma yolunda yeni çalışma arkadaşları arayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, KPSS Kasım 2013 atamalarında 9 branştan toplam 360 tane personel alımı yapacak. Bakanlık Aralık ayında 4-B sözleşmeli olarak 9 branştan toplam 117 tane personel alımı yapacak. Böylece yılsonuna kadar toplamda 477 personel alımı yapılmış olacak.

KPSS 2013 / 2 Atamalarında Alım Yapılacak Branşlar ve Sayıları:

Çevre Mühendisi 79, Elektrik Elektronik Mühendisi 21, Harita Mühendisi 29, İnşaat Mühendisi 72, Makine Mühendisi 21, Jeofizik Mühendisi 8, Mimar 31, Şehir Plancısı 27, Memur 72 olmak üzere toplamda 9 branştan 360 tane personel alımı yapılacak.

4-B Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Branşlar ve Sayıları:

Çevre Mühendisi 48, Elektrik Mühendisi 7, Harita Mühendisi 11, İnşaat Mühendisi 18, Makine Mühendisi 8, Jeofizik Mühendisi 6, Jeoloji Mühendisi 3, Mimar 12, Şehir Plancısı 4 olmak üzere toplamda 9 branştan 117 tane personel alınacak.

“ÇEVRE MÜHENDİSLERİ İLE BAŞARACAĞIZ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, her fırsatta yaşanılabilir bir çevrenin oluşması için çalıştıklarını ve bu işi çevre mühendisleri ile başaracaklarını söyledi. Bayraktar, Bakanlığının KPSS ile personel alımında en fazla yer verdiği çevre mühendislerinin, 10 yıl içerisinde atık su arıtma sistemlerini kurmuş, katı atık sorunlarını halletmiş, iklim değişikliği stratejisine tam uyumlu, sera gazı emisyonlarının azaltılması kriterlerinde Avrupa’yı yakalamış bir Türkiye hedefinde güç katacaklarını ifade etti.

Bakan Bayraktar, “Şehirlerimizi çevreyle uyumlu biçimde, modern hale getirmek, insanımızın daha mutlu ve huzurlu yaşamasını temin etmek, bizim öncelikle ve en önemli hedefimizdir. Bu hedefimizi de azimli ve çalışkan arkadaşlarımızla başaracağız.” dedi.

100 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

Bakanlık ayrıca, yapacağı sınavla 100 adet Çevre ve Şehircilik uzman yardımcısı alacak. Yapılacak olan sınavda, Hukuk Fakültesi 15, Kamu Yönetimi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3, Maliye, İktisat, İşletme, Sosyoloji Bölümlerinden 5, Çalışma Ekonomisi Bölümünden ise 3 kişi alacak.

Sınavla Bilgisayar Mühendisliği 7, Makine Mühendisi ve Şehir ve Bölge Plancısı 7, Çevre, Harita ve İnşaat Mühendisi 8, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Mimarlık 6, Biyoloji bölümlerinden 1 kişi alınacak.

KPSS 2013 Kasım ayında hangi kadrodan, KPSS 2013 Kasım ayında kaç memur alınacak? KPSS 2013 Kasım Ayı atamaları kadro açıklaması? KPSS 2013 Kasım ayı yerleştirmeleri ne zaman? KPSS 2013 kamu personeli yerleştirme, kamu adayları yerleştirme tarihi açıklandı. İşte KPSS 2013 yerleştirme tarihi…

Mig Medya Haber Servisi
Haberi Beğen :

Bu yazıya yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •                                                   

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Diğer Eğitim Haberleri
  MEB'den Cemaat'in özel okulları için ilk adım
  MEB, yerel seçimlerin ardından cemaat okullarına yönelik ilk adımı 81 ilin valiliklerine gönderdiği yazıyla attı.
  Hacettepe üniversitesi zor duruma düştü
  Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden biri olan Hacettepe Üniversitesi'nin mali açıdan son derece zor bir durumda olduğu ortaya çıktı.
  Selçuk Üniversitesi'nden bağış rekoru
  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi, Radyo Üniversite ve Türk Kızılayı işbirliğiyle Alaeddin Keykubat Kampüs alanı içerisinde 4 gün süreyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.
  2 milyon aday YGS heyecanı yaşıyor
  ÖSYM tarafından düzenlenen 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Türkiye genelinde ve Lefkoşa'da saat 10.00'da başladı.
  YGS sınavı için tavsiyeler
  Yarın üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yapılıyor. Bu yıl sınavlara girecek gençler rekor kırdı.
  Paralel yapıya ait derhanecilerden büyük yalan
  Paralel Yapı, ÖSYM'nin aldığı 'YGS sonrası soruları açıklamama kararanı' bile AK Parti hükümeti aleyhine kullanıyor.
  YGS puanınızı bu tekniklerle arttırın
  Üniversiteye girişin ilk adımı olan YGS Sınavı pazar günü yapılacak. İlk barajı aşmak için toplam 2 milyon 7 bin 659 aday ter dökecek. İşte yapmanız gereken soru sayısı...
  MEB Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı Tıkla Öğren meb.gov.tr
  8 Mart 2014 Ehliyet sınav sonuçları açıklandı. MEB 8 Mart Ehliyet sınav sonuçları bu gün Açıklandı Tıkla TC Kimlik no ile Surgulama!
  2014 ALES Başvuruları Başladı ais.osym.gov.tr
  ALES başvuruları başladı mı? Başvurular Ne Zaman Sona Eriyor? ALES başvuruları nasıl yapılır? İşte ALES hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevabı Habervaktim.com'da...
  2014 YGS sıvan giriş yerleri için tıklayınız
  2014 YGS sınavı ne zaman? 2014 YGS sınavı giriş yerleri belli oldu mu? YGS sınavı giriş yerlerini nerden öğrenebilirim? YGS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? YGS sınavı ile ilgili tüm soruların cevapları Habervaktim.com'da...
  ALES Başvuruları Başladı
  Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları başladı. Başvurular 19 Mart'a kadar alınacak.
  Üniversiteye giden öğrencilere burs müjdesi
  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, üniversite sınavında dereceye giren öğrencilere burs müjdesi verdi.
  YGS'de başarı için altın öğütler
  İki milyonun üzerinde adayın yarışacağı YGS'ye sayılı günler kala öğrencilerde sınav kaygısı başladı.
  Şehit çocuklarına ücretsiz kolej hakkı geliyor
  Ak Parti hükümetinin hazırladığı Torba yasa ile şehhit çocuklarına ücretsiz kolej hakkı, engelli vatandaşlara bakım aylığı, yaşlı ve muhtaçlara eve bakım hizmetleri verilebilecek.
  Hükümetten Öğretmen adaylarına 40 bin atama müjdesi
  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atama bekleyen öğretmen adaylarına müjdeyi verdi.
  ÖDTÜ öğrencileri halk otobüsüne el koydu
  Ankara'da Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğrencileri, otobüsleri yaktıkları için gönderilmeyen otobüslere tepki olarak eylem yaptılar.
  İstanbul'a yeni bir üniversite geliyor
  İstanbul'da Dünya Eğitim Vakfı tarafından, ''Biruni Üniversitesi'' kurulacak.
  Yusuf Tekin'den Tablet müjdesi
  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Haftabaşı 675 bin yeni tabletin dağıtılacağını duyurdu.
  Dershaneler ile ilgili yasa tasarısı TBMM'ye sunuldu
  Dershanelerin dönüşümü ile ilgili yasa tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'na sunuldu.
  Şubat ayı öğretmen atamaları tamamlandı
  Öğretmen adaylarının haftalardır beklediği Şubat ayı atamaları tamamlandı.
  SBS sonuçları yeniden değerlendirildi
  MEB'den yapılan yazılı açıklamada, Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde 8. sınıflar için uygulanan SBS'nin 8 Haziran 2013'te 1 milyon 112 bin 604 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildiği hatırlatıldı.
  Milyonlarca öğrenciye kötü haber
  Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerinde beden eğitimi dersini kaldırdı.
  Erzurum'da -15 derecede yarışma
  Erzurum'da -15 derece soğuk havanın altında düzenlenen yarışmada çocuklar hastanelik oldu.
  Neriman Ülsever: Gençlerin merak ve heyecanlarına sahip çıkın
  Özel Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Kariyer Günü’ etkinliklerine 26 meslekten uzmanlar katıldı.
  Stajyer süreleri kısalıyor
  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 1 yıllık stajyer sürelerini tekrar değerlendireceklerini açıkladı.
  İzmir'de tacizi öğretmenin iğrenç fantazileri
  İzmir'in Urla ilçesinde bir lisedeki öğretmen, 11 kız çocuğuna cinsel taviz ve istismar'da bulunduğu ortaya çıktı.
  Adana'da öğretmen dövdüler
  İlk yarı karneleri zayıf olan öğrenciler, öğretmenlerine saldırarak dövdüler
  ODTÜ'ye otobüs seferleri durduruldu
  ODTÜ'de terör yanlısı öğrenciler yüzünden EGO, ODTÜ'ye otobüs seferlerini durdurdu.
  Bakanlık'tan SBS kararına itiraz
  Geçen yıl yapılan SBS ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı alan mahkemeye MEB itiraz etti.
  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde yeni balık türlerine verilen isimler
  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, yeni balık türlerine verdiği isimler dikkat çekti.
  TEOG Sınav sonuçları açıklandı
  Bu yıl ilk kez yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav (TEOG) sonuçları açıklandı.
  Dershaneler ile ilgili taslak Başbakan'a sunuldu
  Özel okula dönüşen dershanelere, öğrenci başına 3-4 bin lira ödeneceğini belirten Milli Eğitim
  EDİTÖRDEN
  İstanbul Film Festivali'nde Bugün
  İstanbul Film Festivali'nde Bugün
  Festivalin son haftasındayız. Dün nasıl geçti, bugün programda neler öne çıkıyor...
   
  FOTO GALERİ
   
  ANKET
   
  DÖVİZ
   
  TWİTTER'DA GERÇEK MEDYA
   
  FACEBOOK'TA GERÇEK MEDYA
   

  Gerçek Medya Haber sitesi bir, Mig Medya Haber, Yayıncılık ve Gazetecilik ürünüdür.

  Sitelerimizde abonesi olmayan ajans haberleri bulunmamaktadır.
  İRTİBAT MAİL ADRESİMİZ:
  destek@migmedya.com
  Sitenin tamamı 0.21253 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]